Ruhsat ile Trafik Cezası Sorgulama ve Öğrenme

0
462

Son Dönemlerde Mobese başta olmak üzere bir çok yenilik ile hayatımızda Trafik cezası yemek kolaylaştı ve erkenden takibini yapmak ise şimdi sizlere paylaşacağımız yazı ile çok daha kolay olacak , ceza size ulaşmadan sistem üzerinden ceza yiyip yemediğinizi öğrenebileceksiniz. İlk olarak Emniyet Genel Müdürlüğü sitesine giriş yapıyoruz site giriş linki https://www.egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx karşımıza ise aşağıda paylaşacağım resimde gerekli alanları doldurduktan sonra

 

ceza sorgulama

 

Karşımıza cezayı sorgulayabileceğimiz bir kısım çıkacak o kısımda yine aşağı tarafta sizlerle paylaşacağım. Genellikle En çok cezayı Radar ve Kırmızı ışıkta yiyenler için önceden acaba radara yakalandımmı veya haberim olmadan ceza yedimmi düşüncesini ortadan kaldırmak üzere güzel bir sistem olarak görüyorum. Aynı zamanda üst kısımda yer alan resimde alanları doldurduktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir alan çıkacak

 

plakadan ceza sorgulama

araç plakasına yazılan ceza sorgulama alanını tıkladıktan sonra bu sefer karşımıza araç plaka ve tescil belge seri nosunu yazdıktan sonra geçmişte yediği cezalar tebliğ edildi ise tebliğ tarihi veya cezanın yenildiği tarih sebebi vs. hepsi yazacak bu sayede araç sahipleri başı ceza yedikmi kuşkusu olmadan ceza sorgulama işlemi yapabilecekler.

 

plakadan ceza

 

 

Bir Sonraki yazımızda online trafik cezası ödeme ile ilgili bir yazı hazırlamaya çalışacağız ve umut ediyoruzki siz değerli okurlarımız için faydalı bir yazı olacak. Sizlerde bu konuda tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilir veya konu altında görüş önerilerinizi iletebilirsiniz bizlere.

TEILEN
Önceki İçerikİstanbul Trafik Durumu
Sonraki İçerikOnline Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır ?
Trafik Cezası Yemekten Bıkmış ve Yinede Ara Sıra Ceza Yemeye Devam eden bu konuda hem tecrübelerini hemde faydalı olduğuna inandığı bilgileri paylaşmayı seven bir blogger.

CEVAP VER